Korkparkett ja selle positiivsed omadused

Korkparkett ja korgi positiivsed omadused:

Kork on jätkusuutlik ning taastuv materjal. Korki saadakse parketi tootmiseks korgitamme koorest protsessiga, mis ei kahjusta korgitamme ennast. Iga üheksa aasta tagant taastub korgitamme koor, muutes korgi jätkusuutlikuks ja taastuvaks ressursiks. Keskkonnateadlik lahendus.

Looduslik isolatsioon: kork on loomulik soojusisolatsioonimaterjal, aidates kaasa, et ruumid püsiksid talvel soojemad ning suvel jahedamad.

Heli summutamine: korgi rakuline struktuur aitab vähendada müra levikut, tagades väga hea helisummutuse.

Mugavus ja vastupidavus: korgist parketil on loomulik pehmus, muutes need kõndides pehmeks ja mugavaks. Korkparketi pind taastub sellele osutatud survest tingitud kokkusurumisest, vähendades raske mööbli poolt põhjustatud muljumisjälgede teket selle pinnale.

Hüpoallergeenne: kork ei kogu endasse tolmu, muutes selle sobivaks allergikutele. Samuti on kork hallituse ning termiitide vastaste omadustega.

Antibakteriaalne ja viiruseid hävitav: korgi looduslikud omadused muudavad selle vastupidavaks bakteritele ja teatud viirustele, soodustades tervislikumat elukeskkonda.

Tulekindel: kork on tulekindel, ja tulekahju korral toimib tule levikut tõkestavalt.

Lihtne hooldada: korkparkette on lihtne puhastada ja hooldada. Korkparketid on vastupidavad kuivamispragude tekkele, kulumistele ja loomulikult on kork vedelikele vastupidav materjal. Hea näitena võib välja tuua veinipudeli korgi.

Mitmekülgsed disainid: kaasaegsed korkparketid on saadaval erinevate disainidega, sobides nii kaasaegse kui ka traditsioonilise sisekujundusega. Valikus on loomulikult erinevates toonides ja struktuuridega naturaalsed korkparketid; lisaks on levinud nö. printkork ja vinüülkork lahendused. Printkork on parketi liik, mille puhul korgist pinnale prinditakse kas puitu, keraamilist plaati, looduskivi või betooni meenutav muster. Vinüülkorgi puhul kasutatakse korki, andmaks parketile lisanduvat pehmust, mürasummutust ja positiivseid soojusomadusi. Samas, parketi pind on vinüülparketile omaselt vastupidav.

Looduslik tekstuur: pakub ainulaadset, naturaalset tekstuuri.

Keakonda säästev taastuv lahendus: korgi kasutamine vähendab ehitustegevuse süsinikujalajälge.

Lisanduv kasulik info:

Korkparkett on ideaalne lahendus laste- ja magamistubadesse. Samuti aitab vähendada korkparkett või korgist aluskate veesoonte mõju elukeskkonnale. Magamistoas juhul, kui voodi asetseb veesoonte mõjualas on soovitatav selle alla panna mitmekordse kihina korgist alusmatt või siis paksemad korgist plaadid.

Tutvu korkparkettidega siin: Korkparkett – Viimistluskaubamaja