Как выбрать подходящий тип ванны?

Vannituba ei ole täna enam koht, kus lihtsalt ennast puhtaks pesta, vaid hoopis omaette paik, kus on võimalik lõõgastuda, koguda jõudu ja ergutada hinge. Sellise toa keskmeks on vann. Kuigi tegemist on väga utilitaarse seadmega, on sellest saanud ühtlasi ka põnev element vannitoa sisekujunduses ja nende valik on piiritu. Valida saab liht- ja mullivannide vahel; reljeefse, ovaalse, terav- või ümarnurkse kujuga, eraldiseisvad vannid või minibasseinid. Vaatame lähemalt, millist tüüpi vannide vahel saab valida.

Standardvann

Kaks kõige tüüpilisemat vannikuju on nelinurk suurustes 150x75cm või 150x80cm. Vanni valides veendu, et äravool oleks dušiga ühel pool.

Klassikaline nelinurkne lihtvann sobib ideaalselt pea igasse vanituppa ning mõjub lihtsa, puhta ja praktilisena.

Jalgadega vann

Alates 1800. aastatest on klassikaline jalgadega vann olnud väga populaarne. Enamasti on need valmistatud malmist ning nende viimistlus on äärmiselt elegantne. Emailiga kaetud pind teeb vanni libisemiskindlaks ja kriimudekindlaks. Jalgadega vann sobib elegantsemasse ja rikkaliku stiiliga vannituppa olles kindlasti selle silmapaistev ja uhke element.

Eraldiseisev vann

Erinevalt tavalisest vannist ei ole eraldiseisvat vanni vaja kuskile sisse ehitada ega seintega ühendada. Vann võib seista jalgadel või olla kaetud puidust paneelidega ja kivi- või marmorkattega. Selline lisatoetusteta eraldiseisev vann sobib minimalistliku stiiliga vannituppa jättes puhta, futursitliku ja võluva üldpildi vannitoas ning see võib olla vannitoa uhke tõmbeelement. Tänapäeval on saadaval suures valikus kivimassist toodetud eraldiseisvaid vanne nii mati kui ka läikiva pinnaviimistlusega. Samuti on valikus erinevat värvi vanne.

Minibasseinid

Minibasseinid on tavaliselt sügavamad ja laiemad kui tavalised vannid. Minibasseinid võivad olla kuni 2m pikad ning mahutada isegi kaks täiskasvanud inimest. Sellised vannid võivad olla erinevates stiilides – klassikalised malmvannid, eraldiseisvad või sisse ehitatud.

Kes ei unistaks vahel veeta spas kodunt lahkumata? Minibasseini täitmine võib olla kohati kulukas nii veemahtude kui ka veesoojendusena.

Mullivann

Mullivann pakub hulganisti teraapilisi ja lõõgastavaid võimalusi mitmesuguste jugade või üksikute jõuallikate kujul. Mullivanne saab valida erineva suuruse ja kujuga. On võimalik leida isegi standardse vannisuuruses mullivanne, mis mahuvad ka väiksematesse vannitubadesse. Seega mullivann võib olla sinu isiklik lõõgastuskoht ilma suuremate lisa materiaalse- ja ruumikuluta.

Igal mugavusel on ka oma hind, seega tasub meeles pidada, et vanni hind sõltub tehnoloogiast, materjalist, viimistlusest ja muudest detailidest, seega mõtle läbi, kui suure osa ajast vannitoas veetma hakkad. Seega mõtle läbi, kui palju aega jõuad veeta vannis ja vali endale vann, mis sobib kokku sinu elustiiliga.

 

Выберите подходящую ванну!