Korgist parkettide ja erinevate põrandakatete alusvaip – kork on materjal, mis on oma naturaalsel moel eriline.

Korgist aluskate erinevatele parkettidele ja põrandakatetele:

Hea soojusedastus e. madal soojustakistus: 2mm presskorgist parketi aluslusvaiba soojustakistus on 0,04 m²K/W, mis tagab hea soojusedastuse põrandaküttega põrandatele. See näitaja aitab säästa kütmisele kuluva energia, peamiselt kiire soojuse edastuse tõttu. See välistab olukordi, kus soojuse lisamise või vähendamise ajal osutub soojusedastuse välp aluskatte suure soojustakistuse tõttu liiga pikaks. See tähendab, et ei peaks kaua ootama lisanduva sooja jõudmist köetavasse ruumi. Liigse soojuse korral, ruumi temperatuuri alandades, ei peaks kaua ootama, et liigne soojus eemaldub, mis tihti lõpeb akende avamisega. Kui aluskattel on liiga suur soojustakistus, kipub põrandaküttest tulev soojus ajapikku seintesse liikuma. Enamik põrandakatete ja alusmaterjalide tootjad märgivad tehnilistes näitajates soojustakistust. Selle kohta kehtib reegel: mida väiksem number, seda väiksem on materjali soojustakistus, ehk seda parem on toote soojusedastus. Lisaks kehtib siin füüsika seadus: mida tihedam või raskem on parketi aluskattematerjal, seda väiksem on selle reaalne soojustakistus ning soojusedastus on kiirem.

Löögi- ja sammumüra summutamine: Korgist parketi alusvaip vähendab hästi nii löögimüra, ruumi peegelduvat sammumüra kui ka korruste vahelist müra. Korgi löögiheli summutuse näitaja on 20 dB.

Kõrge survetugevus: Korgist aluskate talub hästi raskusest tingitud survet kuni 200 kPA, tagades piisava vastupidavuse õhukestele ujuvpaigaldatavatele põrandakatetele. Raske mööbel, toolirattad või erinevad rasked esemed, mis osutavad väiksele alale suurt survet, ei põhjusta liigset läbivajumist ega klikkühenduste lahtitulekut või murdumist. Õhukeste põrandakatete või kalasaba parkettide ujuvpaigaldamisel on oluline, et alusmaterjalil oleks kõrge survetaluvus. Näiteks tavalisel valgel parketivahul on vaid 8kPa survetaluvus, üsna levinud Provent aluskatte näitaja on 9kPa ja Tuplex aluskatte näitaja on 16kPA. Need lahendused ei sobi SPC / LVT katetele, 6-7mm paksusele laminaatparketile ega kalasabamustris ujuvpaigaldatavatele parkettidele.

Looduslik elastsus: Kork säilitab oma elastsuse ja taastab oma mõõdud pärast survet, pakkudes püsivat pehmust, survetaluvust ja mürasummutust.

Korgi vastupidavus survele ning loomulik mõõtmete taastuvus: Kork on materjal, mis pärast survet taastab oma mõõdud, tagades korgist alusmaterjalile pika ja positiivsete omadustega kasutusea.

Niiskuskindlus: Kork on olemuselt niiskuskindel materjal.

Lisab põrandakatetele märkimisväärselt vastupidavust: Kork pakub usaldusväärset alust erinevatele ujuvpaigaldatavatele põrandakatetele. On olemas ka spetsiaalsed liimitavad korgist aluskatted aluspõrandale liimitavatele põrandakatetele. Selle aluskatte kasutamisel tuleks eelnevalt konsulteerida spetsialistiga.

Kork kui materjal ja põrandakate: Kork pakub mitmeid eeliseid. Oma looduslike omadustega, kombineerituna eelistega, mida kork pakub alusmaterjalina, muudab see selle suurepäraseks valikuks paljudele põrandakatetele.