Vinüülparkett SPC / LVT

LVT / SPC parkettide eelised

SPC / LVT vinüülparkett on kulumiskindel põrandakate mis on vastupidav täkete ja kriimude suhtes.

Vinüülparkett on samuti vastupidav plekkide suhtes kuid siiski mitte täiesti plekikindel kuna mõningad ained nagu jood ja juuste värvimise keemia võivad sellele plekke jätta.

LVT / SPC parkett ei vaja tihedat hooldust vaid lihtsalt puhastamist.

LVT / SPC põrandakate on veekindel lahendus mida võib paigaldada edukalt esikusse, kööki ning vannituppa.

Vinüülparkett on materjali tiheduse tõttu väikese soojustakistusega ning sobib väga hästi põrandaküttega põrandatele paigaldamiseks.

Oma olemuselt on vinüülparkett jala all soe materjal.

Vinüülparkett on oma omaduselt vaikne põrandakate e. sellel kõndides ei teki märkimisväärset sammumüra.

LVT-d võib paigaldada ujuvalt ilma deformatsioonivuugita olenevalt tootjast 150-200m2 ning SPC lahendust võib paigaldada kuni 20x20m ehk 400m2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPC on suurepärase temperatuuritaluvusega, võimaldades materjali paigaldada maast laeni akendega ruumidesse, kus põrandale langeb palju päikesekiirgust ja materjali pinnatemperatuur võib tõusta üle  27 °C. LVT parkett võib pinnatemperatuuril üle  27 °C formaadilt paisuda ning laudadevahelised ühendused lahti tulla.

Kuna SPC kandev konstruktsioon on valmistatud kiviplastkomposiidist mis sisaldab lubjakivi, PVC-d ning stabilisaatoreid on see märgatavalt jäigem ning stabiilsem tavapärasest LVT-st, mis on toodetud vinüülist ning plastikust. Tänu SPC vinüülparketi jäikusele ning asjolule, et see on piisavalt õhuke on võimalik SPC-d edukalt ujuvmeetodil paigaldada vanade keraamiliste plaatide või muude aluspõranda külge liimitud kõvade põrandakatete peale (va. vaipkatetele). Antud asjaolu aitab märkimisväärselt kokku hoida remondikulusid ning ka aega, mis kuluks vanade keraamiliste plaatide või mõne muu maha liimitud põrandakattematerjali eemaldamisele.

SPC põrandakate on libastuskindel ja antistaatiline.

Miinused

Liimitava lahenduse paigaldus on keeruline kuna nõuab eriti siledat peentasandatud aluspõrandat. Vastasel juhul jäävad aluspõranda mõrad/ krobelisus jm defektid paigaldatud katte pinnalt näha. LVT lahendus võib klikkühendustest lahti tulla juhul, kui tegu on ruumiga millel on maast laeni aknad ning materjali pinnatemperatuur tõuseb üle  27 °C.

 

Lisanduv kasulik informatsioon:

Kõik meie pakutavad LVT / SPC parketid on ftalaadi / plastifikaatorite vabad. Tutvu valikuga siin.