Uudsed parkettpõrandate lahendused

Erinevat liiki parkettpõrandate areng on viimastel aastatel olnud märkimisväärne olenemata kas tegu on HDF alusel puitparketi, veekindla laminaatparketi või SPC vinüülparketiga.

Uudsed parkettpõrandad on mõistliku hinnaga, vastupidavad, eelviimistletud ning keskmine inimene suudab neid paigaldada suurema vaevata. Enamus lahendustest on lihtsasti ujuvmeetodil paigaldatavad plankude kokku ühendamise teel – pole vaja liimi ega lisanduvaid kinnitusvahendeid. Keerulisem osa on sobiva toote valimine!

 

Uudsete niiskuskindlal HDF alusel puitparkettide, veekindlate laminaatparkettide ning SPC parkettide omadused.

HDF alusel puitparketid.

HDF alusel puitparketid on niiskuskindlale HDF kihile liimitud väärispuuspooniga, mis on kaetud vastupidava matt lakiga või õlivahaga. Antud parketid on tavapärasest puitparketist kordades vastupidavamad muljumistele ning täketele ja on märkimisväärselt niiskuskindlamad sobides hästi ka esikusse või kööki paigaldamiseks. Tikk-kontsadega kingi ning maha kukkuvad rasked esemeid antud parkett ei karda. Klikkühendused on vahatatud, mis lisavad üheltpoolt parketile lisanduvat niiskuskindlust ja teisalt vähendavad ka võimalikku puitpõrandale omast kriuksumist juhul, kui aluspõrand pole piisavalt tasane. Tänu tihedale HDF-konstruktsioonile on antud paretid parema soojusedastusega ning sobivad väga hästi põrandakütte olemasolu korral. HDF alusel parkettide üheks eeliseks on ka toote stabiilne suur formaat.  HDF-konstruktsiooniga parkette on võimalik soetada üsna mõistliku m2 hinna juures. Valikus on lihtsasti ujuvmeetodil või aluspõrandale liimitult paigaldatavad 205-305mm laia põrandalauad või  suureformaadilise kalasaba parketid. Parketilaua suure formaadi ja põrandakütte kooslust ei pea antud juhul kartma.

Leia endale sobiv HDF keskkihiga parkett!

Quick-Stepi vee- ning kriimustuskindlad laminaatparketid.

Quick-Stepi veekindlate ning lisanduva kriimustuskaitsega laminaatparkettide puhul on tegu väga kasutuskindlate lahendustega kuna antud laminaatparkettide puhul on eemaldatud enamus teadaolevad laminaatparkettide puudused. Quick-Stepi laminaatparketi pind on täiesti veekindel ja seda võib paigaldada edukalt lisaks esikule ja köögile ka vannituppa. SctatchGuard kaitse pakub võrreldes tavapärase laminaatparketiga kuni 10x paremat kriimustuskaitset. Tänu tihedale HDF konstruktsioonile on laminaatparketil väike soojustakistus ning tänu sellele sobib laminaatparkett väga hästi põrandaküttega aluspõrandatele paigaldamiseks. Disainilt on antud Quick-Stepi laminaatparketid väga tõetruud e. naturaalsele puidule või looduskivile lähedase välimusega. Quick-Step pakub ka terviklikku liistude lahendust kasvõi trepi katmiseks laminaatparketiga.  Arvestada tuleb, et laminaatparkett on võrreldes puitparketi või SPC parketiga jala all külm lahendus.

Leia sobiv laminaatparkett!

SPC põrandakatted.

Parkett ja laminaatpõrandad pole ainsad vastupidavad ning lihtsasti paigaldatavad lahendused. Soovitame tutvuda kindlasti ka SPC vinüülparkettidega. SPC põrantakatted on äärmiselt vastupidavad ning väga lihtsasti paigaldatavad. SPC parketid on täiesti veekindlad ning neid võib paigaldada edukalt vannitubadesse kasvõi vanade keraamiliste plaatide peale. Kuna SPC parketid on suhteliselt õhukesed 4-6,5mm siis saab antud lahendust edukalt vana plaatpõranda või mõne muu aluse külge liimitud kõva põrandakattelahenduse peale paigaldada ilma, et peaks vana põrandakatte eelnevalt eemaldama. Põhjus miks SPC talub LVT-st rohkem aluspõranda ebadasasust ning tänu millelel võib SPC-d vanade keraamiliste plaatide ning aluspõranda külge liimitud kõvade põrandakatete peale paigaldada seisneb SPC jäigas kiviplastkomposiidist kontruktsioonis, mis ei paindu nii lihtsalt läbi. Antud asjaolu aitab kokku hoida märkimisväärselt remondiks kuluvat aega ja kulusi. Teine märkimisväärne eelis on SPC vinüülparketi puhul asjaolu, et seda võib paigaldada ujuvmeetodil märkimisväärselt suuremale pinnale. SPC-d võib kuni 20x20m (maksimaalselt 400m2) ilma deformatsioonivuugita. Maast laeni akende puhul mis võivad päikesepaistelise ilma korral põhjustada põrandakatte pinnatemperatuuri tõusu üle 27 °C ei esine SPC põrandakattel mõõtudelt paisumist ning ühtlasi ka ohtu, et klikkühendused tuleksid omavahel lahti. Taolist muret on täheldatud kahjuks ujuvpaigaldatud LVT parkettide puhul. SPC on ka täketele ja kriimustustele vastupidav. SPC-l on väga väike soojustakistus ning tänu sellele on tegu väga sobiva materjaliga põrandaküttega põrandatele. SPC põrandakate on oma olemuselt jala all mõnusalt soe.

Leia sobiv vinüülparkett!