Laudparkett

 

Laudparkett ning selle positiivsed omadused.

 

Stabiilsus ja vastupidavus: laudparketi mitmekihiline ehitus tagab massiivpuust parkettidest suurema stabiilsuse, eriti õhuniiskuse muutudes. See tähendab, et õhuniiskuse muutudes kahanevad või suurenevad parketilaua mõõdud vähem.

Mitmekülgsus paigaldamisel: laudparketti saab paigaldada edukalt nii ujuvalt kui liimitult erinevatele aluspõrandatele, sealhulgas betoonile, vineerile ja isegi olemasolevatele põrandatele juhul kui see on piisavalt tasane ning aluspõranda külge kinnitatud. Laudparkett sobib hästi ka põrandaküttega aluspõrandatele paigaldamiseks.

Ehe ja naturaalne materjal: laudparketi pealmine kiht on ehtsast väärispuidust, mis tagab massiivpõrandatega võrdväärselt ilusa ja naturaalselt välimuse. Iga parketilaud on oma unikaalse tekstuuri ja tooniga, muutes iga põranda kordumatuks.

Lai valikuvõimalus: erinevad puuliigid, mõõdud, mustrid ja viimistlused annavad võimaluse leida sobivaim lahendus igasse interjööri.

Kulutõhus lahendus: sageli on naturaalparkett massiivsest väärispuust parketist soodsam, pakudes seejuures võrdväärset välimust.

Keskkonnasõbralikkus: laudparketi tootmiseks kasutatakse võrreldes massiivpuidust põrandakate tootmisega märkimisväärselt vähem aeglaselt kasvavat lehtpuitu. Laudparketi keskmine ning alumine kiht koosnevad kiiremini kasvavast okaspuust või HDF-st, mis on toodetud osaliselt taaskasutatud puidust.

Lihtne hooldus: puitparkette on lihtne puhastada ja need ei vaja tihedat hooldust.

Suurem stabiilsus: tänu oma mitmekihilisele konstruktsioonile on laudparketid märkimisväärselt stabiilsemad kõverdumiste ja pragunemiste suhtes.

Pikk eluiga: kuigi pealmine väärispuukiht on õhem kui massiivpõrandatel, võivad lauparketid korraliku hoolduse korral kesta terve eluea. Kihilisi laudparkette olenevalt väärispuukihi paksusest saab mitmeid kordi lihvida ning värske välimus taastada. Samuti on võimalik iga lihvimisega parketi tooni muuta.

Kiire ja lihtne paigaldus: laudparketid tarnitakse klikkühendusega, mis teeb paigalduse kiireks ja lihtsaks. Samas on võimalik laudparkette paigaldada aluspõrandale liimides, mis lisab põrandale teatud eeliseid- aluspõrandale liimides ei pea ruumide vahele paigaldama deformatsiooniliiste ja sammumüra on samuti väiksem.

Niiskuskindlus: laudparkett on võrreldes massiivse puiduga niiskuse suhtes vastupidavam, muutes selle sobivaks valikuks pinnale kus võib esineda kergelt niiskust näiteks köök, esik jne.

Pidage meeles, et kuigi lauparkettidel on palju eeliseid, on oluline valida kvaliteetne parkett ning ka parketi alusvaip. Parketi alusvaip on parketi enda kvaliteediga võrdväärselt oluline saavutamaks tehniliselt hästi toimiv lõpptulemus. Samuti on oluline, et teostatakse kvaliteetne nõuetekohane parkettpõranda paigaldus, et saaks nautida kõiki laudparketi positiivseid eeliseid.

Lisanduvad soovitused:

Soovitame laudparketti valides kaaluda ka uudse tehnoloogiaga toodetud niiskuskindla HDF keskkihiga parkette. Selle puhul on mitmed kihilise puitparketi miinused minimaliseeritud.

Antud parkettide puhul kasutatakse erilist vastupidava ja stabiilse HDF keskkihiga konstruktsiooni. HDF konstruktsioon tagab parketile oluliselt suurema vastupidavuse muljumistele. Näiteks kõigile teada tuntud kontsakingade jälgede tekkimisele on HDF keskkihiga parkett tavapärasest parketist märkimisväärselt vastupidavam.

Lisaks paremale vastupidavusele muljumisjälgede suhtes on HDF keskkihiga parketi eeliseks veel selle märkimisväärselt madalam sammumüra. Tänu HDF keskkihile on parketi mass ligemale 50% suurem, mis tagab sellel kõndides väiksema sammumüra tekke.

HDF konstruktsioonil parketid on tänu niiskuskindlast HDF-st keskmisele kihile ning vahatatud klikkidele, mis takistavad niiskuse sattumist klikkühendustesse või parketi alla märgatavalt vastupidavamad võimalike niiskuskahjustuste tekke suhtes.

HDF konstruktsiooniga parketi puhul pole täheldada ka tavapärast kriuksumise probleemi, mis on omane enamik ujuvpaigaldatud laudparkettidele juhul, kui aluspõrand ei ole piisavalt tasane.

HDF keskkihiga parkett on väga hea lahendus põrandaküttega põrandate korral kuna keskmine kiht on tavapärasest laudparketi okaspuidust keskkihist märkimisväärselt tihedam ning seetõttu juhib HDF keskkihiga laudparkett paremini sooja. HDF keskkihis pole ka tavapärasele okaspuidust keskkihile omaseid lamellide vahelisi tühimikke, mis muudab HDF keskkihiga parketi soojusedastuse ühtlasemaks.

Tutvu tootevalikuga: Parketid – Viimistluskaubamaja