Laminaatparkett

Plussid

Laminaatparkett on võrreldes enamike teiste lahendustega parema hinnatasemega, kulumisele vastupidav sobides lisaks kodukasutusele edukalt ka ühiskondlike kasutusklassidega 31-33. Omab libastuskindlaid lahendusi. Lisaks on lahendusi ka niisketesse aladesse nagu esik, köök ja vannituba. Kuna laminaatparkett on tihedast HDF plaadist siis on soojustakistus väike ning juhib hästi sooja, mis on oluliseks argumendiks põrandaküttega põrandate korral.

Laminaatparkett ei vaja viimistlust ega ka õlitatud puidule või looduskivile omast perioodilist hooldust ning üldjuhul suudab inimene laminaatparketti ise ilma suurema vaevata edukalt paigaldada laminaatparketi laudu omavahel klikk-ühendustest ühendades. Laminaatparkett ei vaja paigaldamiseks liimi ega lisanduvaid kinnitusvahendeid.

Miinused

Laminaatparkett on võrreldes puiduga jala all külm. Õhukeste 6-7mm laminaatparkettide puhul on eriti oluline, et oleks piisavalt tasane aluspõrand kuna vastasel juhul võivad klikk-ühendused puruneda. 6-7mm laminaatparkettide puhul on tajutav sammumüra. Kriimustatud viimistlust ei ole võimalik parandada. Küll on võimalik kriime aga peita markeri või vahapulgaga.

Kvaliteettootjad kasutavad korralikke klikk-ühendusi mida ka vahatatakse, lisavad laminaadi pinnale lisanduva kriimustuskaitse ja kasutavad tavapärasest niiskuskindlamat HDF keskkihti.

Lisanduv kasulik info

Tuleks teadvustada, et laminaatparkette on turul saadaval erineva kvaliteediga. Nagu enamus tootegruppide puhul on ka laminaatparketi puhul olemas kvaliteettootjad ja ka nö soodsa otsa odavtootjad.

Kvaliteettootjad kasutavad laminaadi konstruktsiooniks niiskuskindlamat HDF-i ja paremaid klikk-ühendusi tänu millele on parkett lihtsamalt paigaldatav ning lisaks hoiavad need laminaadi laudu tihedamalt koos ega murdu nii lihtsalt.

Kvaliteettootjad vahatavad klikk-ühendusi tagamaks lisanduvat niiskuskindlust ja lisavad pinnale kriimustuskaitse. Lisaks parematele tehnilistele omadustele kasutavad  nad ka välimuselt naturaalsele puidule ja looduskivile lähedasemaid dekoore ja pinnaviimistlusi, mille puhul on kohati keerulisem eristada neid naturaalsest materjalist. Meie tootevalikust võite leida järgnevaid kvaliteettootjate laminaatparkette Egger (Saksa), Quick Step (Belgia), Meister (Saksa).

Tutvu lähemalt siin: https://viimistluskaubamaja.ee/tootekategooria/porandakatted/laminaatparketid/