Laminaatparkett

Plussid

Laminaatparkett on võrreldes enamike teiste lahendustega parema hinnatasemega, kulumisele vastupidav sobides lisaks kodukasutusele edukalt ka ühiskondlike kasutusklassidega 31-33. Kvaliteettootjad nagu näiteks Quick-Parquet toodavad tänapäeval veekindlat laminaatparketti, mis sobib hästi ka niisketesse aladesse nagu esik, köök ja vannituba. Kuna laminaatparkett on tihedast HDF plaadist siis on laminaatparketi soojustakistus väike ning see juhib hästi sooja, mis on oluliseks argumendiks põrandaküttega põrandate korral. Tänu Scratch and Stain Guard tehnoloogiatele on näiteks Quick-Stepi laminaat tavapärasest laminaatparketist kuni 10x kriimustuskindlam ning lisanduvalt pole ka plekkidele vastuvõtlikud.

Laminaatparkett ei vaja viimistlust ega ka õlitatud puidule või looduskivile omast perioodilist hooldust ning üldjuhul suudab inimene laminaatparketti ise ilma suurema vaevata edukalt paigaldada laminaatparketi laudu omavahel klikk-ühendustest ühendades.

Miinused

Laminaatparkett on võrreldes puiduga jala all külm. Õhukeste 6-7mm laminaatparkettide puhul on eriti oluline, et oleks piisavalt tasane aluspõrand kuna vastasel juhul võivad klikk-ühendused puruneda. 6-7mm laminaatparkettide puhul on tajutav sammumüra. Kriimustatud viimistlust ei ole võimalik parandada. Küll on võimalik kriime aga peita markeri või vahapulgaga.

 

Lisanduv kasulik info

Tuleks teadvustada, et laminaatparkette on turul saadaval erineva kvaliteediga. Nagu enamus tootegruppide puhul on ka laminaatparketi puhul olemas kvaliteettootjad ja ka nö soodsa otsa odavtootjad.

Kvaliteettootjad kasutavad laminaadi konstruktsiooniks niiskuskindlat HDF-i ja paremaid klikk-ühendusi tänu millele on parkett lihtsamalt paigaldatav ning lisaks hoiavad need laminaadi laudu tihedamalt koos ega murdu nii lihtsalt.

Kvaliteettootjad vahatavad klikk-ühendusi tagamaks lisanduvat niiskuskindlust ja lisavad pinnale kriimustuskaitse. Lisaks parematele tehnilistele omadustele kasutavad  nad ka välimuselt naturaalsele puidule ja looduskivile lähedasemaid dekoore ja pinnaviimistlusi, mille puhul on kohati keerulisem eristada neid naturaalsest materjalist. Meie tootevalikust võite leida kvaliteettootja Quick Step (Belgia) laminaatparkette.

Tutvu lähemalt siin: laminaatparketid