Keraamiliste plaatide plussid ja miinused.

Keraamilised plaadid on nii ühiskondlike- kui ka eluruumide põrandakatete valikul tänu oma  arvukatele eelistele lahendus mille kasuks langetatakse otsus. Antud postituses toome välja keraamiliste plaatide plussid ning ka mõningad miinused mida on soovitav valiku puhul arvesse võtta.

Keraamiliste plaatide peamised eelised.

Hoolduse lihtsus

Hoolduse lihtsus on oluline tegur, mille tõttu keraamilisi plaate valitakse põrandakattematerjaliks. Valgunud vedelikud ja plekid jäävad plaatide pinnale ja ei imendu lihtsustades puhastusprotsessi. Korrapärane harjaga pühkimine või tolmuimejaga, millel on pehme hari, puhastamine hoiab teie plaadid laitmatult puhtana. Keraamilised plaadid taluvad enamus puhastusvahendeid ilma võimalike kahjustusteta, muutes plaadid eelistatud valikuks aladels nagu esikud, vannitoad ja köögid.

Keraamiliste plaatide vastupidavus

Professionaalselt paigaldatud keraamilised plaadid võivad õige hoolduse korral kesta aastakümneid. Juhtudel, kui plaat praguneb, on see sageli tingitud tugevast löögist, ja ühe plaadi asendamine või parandamine on lihtne. See tähendab, et pikaajalised hoolduskulud on minimaalsed, kuna plaate on väga harva vaja välja vahetada.

 

Keraamiliste plaatide mitmekülgne valik

Erinevad värvid, tekstuurid ja stiilid ning võimalus toota plaate erinevates mõõtudes alates mosaiigist kuni 160x320cm mõõdus olevate suureformaadiliste plaatideni. Digitaalse plaadipinna printimise tehnoloogia areng võimaldab nüüd tõetruult puit- ja looduskivimaterjalide välimust jäljendada ka keraamiliste plaatide puhul. Uuemad tehnoloogilised lahendused võimaldavad 3D pinnaga keraamilisi plaate toota muutes erinevate looduskivi või puitdekoori pinnaga plaadid äraütlemiseni tõetruuks looduliku materjaliga mida jäljendatakse.

Keraamilised plaadid on veekindlad

Keraamilised plaadid on täiesti veekindlad, muutes need ideaalseks valikuks kõikideks ruumides. Keraamiliste plaatide pind on kaitstud plekkide ja vee eest sobides ideaalselt esikutesse,  vannitubadesse ja kööki. Keraamilised plaadid on loodud kestma pidevalt niiskes keskkonnas.

 

Hügieeniline ning mikroobide teket takistav pind

Keraamilistest plaatidest põrandaid on väga lihtne puhastada ning keraamilise plaadi pind takistab lisanduvalt ka mikroobide teket jalevikut. Keraamilise plaadi poorideta pind on eriti hea lahendus avalikes ja ühiskondlikes ruumides, nagu näiteks restoranid, kus on äärmiselt oluline hügieen. Keraamiliste plaatide veele ja niiskusele vastupidavus vähendab mikroobide ja hallituse tekkimise riski, tagades tervisliku elukeskkonna.

 

Keskkonnasõbralik põrandakate

Keraamilised plaadid on hea valik neile kes mõtlevad looduse säästmisle kuna keraamilised plaadid pikaealine lahendus ja nende hooldamine on lihtne. Kui plaat peaks saama kõva löögi ning katki minema, saab selle välja vahetada ilma suurel määral prügi tekitama.

Keraamilised plaadid on tuntud oma pikaealisuse poolest kestes sisuliselt aastakümneid. Keraamiliste plaatide loodussõbralik tootmisprotsess muudab antud materjali suurepäraseks valikuks neile, kes otsivad jätkusuutlikke loodussõbralikke põrandakattelahendusi.

 

Keraamiliste plaatide puudused

Kuigi keraamilised plaadid pakuvad palju eeliseid, on oluline teadvustada mõningaid võimalikke puudusi.

 

Keeruline paigaldus

Paigaldamine on keeruline võrreldes paljude muude lahendustega kuna plate peab liimima nign ühendused tuleb vuukseguga täita. Keraamilisi plaate on raskem lõigata (eriti erinevaid portselanplaate). Plaadipakid on rasked ning neid peab ettevaatlikult objektile tarnides käsitlema. Eriti tuleks silmas pidada, et plaadipakke ei tohiks asetada nurkadega kõvale aluspinnale kuna plaatide nurgad võivad puruneda. Keraamiliste plaatide korrektseks paigaldamiseks on soovitatav kasutada professionaalset paigaldusteenust.

 

Materjali jahedus

Keraamilised plaadid on jalge all jahedad, mis võib külmemas kliimas kasutamisel tunduga ebamugavana. Põrandakütte olemasolu küll lahendab antud puuduse. Samuti kasutatakse antud puuduse lahendamiseks näiteks köögi alas söögilaua aluses või eluruumis istumise ala aluses stiilset ääristatud vaipa.

 

Kaal

Keraamiliste plaatide kõrge kaal. Keraamiliste plaatide kaal ei ole tavaliselt probleemiks esimesel korrusel paigaldamisel, kuid võib vanemates majades ülemistele korrustele paigaldamisel väljakutseid esitada. Keraamiliste plaatide märkimisväärne kaal nõuab enne kõrgematel korrustel paigaldamist hoone konstruktsiooni hindamist, et vältida selle liigset koormamist.

Pinna kõvadus

Kuigi keraamiliste plaatide pinna kõvadus tagab nende lihtsale hooldusele ja ka vastupidavusele, võib see kasutamisel tunduda jalgadele vähem mugav

Hoolimata keraamiliste plaatide mõningatest puudustest kaaluvad nende mitmekülgsed eelised tihti puudused üles. Lisades oma eluruumi vaipu, saate suurendada keraamiliste plaatide mugavust jalgade all. Pealegi on keraamilised plaadid piisavalt mitmekülgsed, et neid saaks paigaldada igasse eluruumi, pakkudes nii visuaalset ilu kui ka funktsionaalseid eeliseid.

 

 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga